Home CAR AUDIO BAND EXPANDERS BAND EXPANDER14MHZ FM BOX
RAPTOR SPEAKER KIT 14GA - 10 METRE LENGTH
Back to products
BLUETOOTH HARNESS FORD FALCON FG (POWER/CONTROL/AUDIO)
BAND EXPANDER14MHZ FM BOX
Features
Box dimensions: 32mm x 22mm, Depth 18mm
Weigh:35grams
Suits any vehicle using the standard round aerial connector.
Please Note
This will not change the digits on the radio, so you need to calculate station to tune to.
eg. to get 98.7, you minus off 10 and therefore tune the radio to 88.7
AM Frequencies are unchanged.
You can still receive stations within 76-90 if there is not a station 10MHz above it.
Domino Electronics Band Expander
201 in stock
Compare
Add to wishlist
SKU: BOX14 Category: BAND EXPANDERS
Share:
  • Reviews (0)
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “BAND EXPANDER14MHZ FM BOX” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
Compare
Quick view
Add to wishlist
BAND EXPANDER 14MHZ FM BOX
Add to cart
Quick view
BAND EXPANDER 14MHZ SUBARU BOX
Add to cart
BAND EXPANDER 10MHZ NISSAN BOX
BAND EXPANDER14MHZ FM BOX 24 VOLT
BAND EXPANDER 14MHZ HONDA MAZDA SUZUKI
BAND EXPANDER 14MHZ EURO LATE MODEL
BAND EXPANDER 14MHZ HONDA LATE MODEL BOX
BAND EXPANDER 14MHZ NISSAN LATE MODEL
  • Company Name: PALMER TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • License number: 1347622
  • Address: ACIBADEM MAH. ÇEÇEN SK. A BLOK NO: 25A İÇ KAPI NO: 11 ÜSKÜDAR